במהלך היום, העור שלנו הוא השריון של הגוף שלנו בכל הקשור למגע עם לכלוך רעלים, קרינת שמש, פיח, אבק ועוד. הלילה הוא הזמן של העור שלנו להתחדש לקראת היום הבא, ולתקן את הנזקים שנוצרו בו במהלך היום. 

לכן, חשוב ביותר לישון עם עור נקי ומלא לחות כדי לסייע לתאים בתהליך ההתחדשות ולעכב את נזקי הגיל והזמן. 

ד"ר סילבי פואניונק, מומחית ברפואת עור ופלסטיקה יועצת לחברת ליראק פריז, מסבירה: "הטעות הנפוצה של הרבה נשים היא, למרוח על העור את חומרי הלחות טרם ניקוי יסודי של הפנים, או הסתפקות במסיר איפור בלבד. טעות זו גורמת גם להצטברות מיותרת של אבנית עורית וגם לחוסר יעילות בספיגת הקרמים וחומרי הלחות בעור. זו הסיבה החשובה בעטיה יש להקפיד על ניקוי יסודי ועמוק מדי יום של העור".

לדבריה: " חומרי הניקוי לפנים וחומרי הלחות לעור הם ההזנה החיצונית לעור, איתם כמובן כדאי להשלים את הטיפול בעור גם מבפנים – עם תזונה בריאה ושתיית מים מרובה."

לניקוי יסודי של העור יש שלושה שלבים חשובים שאחריהן העור מוכן ללקליטת חומרי הלחות שישמרו עליו מפגעי הזמן והסביבה. 

ד"ר פואניונק מונה את השלבים

  • מסיר איפור  - המומלץ ביותר הוא תחליב ניקוי מיסלרי המתאים גם להסרת איפור מאזור העיניים. כיוון שחלק מהאיפור הוא במרקם אבקה, רצוי להשתמש במסיר האיפור על בסיס שמן, על מנת להפריד את האבקה מהעור. 
  • סבון פנים –   במטרה להיפטר מהלכלוך היומיומי מפני השטח. 
  • ניקוי עמוק - הסרת תאים מתים ומניעת הצטברות אבנית. 

בימים אלו משיק מותג הפרימיום ליראק פריז סדרת מוצרים חדשה לניקוי עור הפנים המבוססת על  שיטת המיקרו מגנט - הלכלוך מתמגנט למולקולות התכשיר, כך שאין לו דרך להישאר על העור והתוצאה היא ניקיון יסודי: קצף ניקוי כפול המצויד בחומצה היאלורונית לשמירת לחות העור וחומצה לקטית לטיהור הנקבוביות, תחליב ניקוי המועשר בחומצה היאלורונית וגליצרין על מנת לשמור על לחות העור ומיס מיסילריים להסרת תאים מתים ומניעת הצטברות אבנית, המים חודרים לרובד העמוק של העור ומסלקים ממנו את השומן המיותר (סבום).